Avrupa Sinema Reklamları

Sinema Reklamları

Sinema reklamcılığı, ürün veya hizmetlerin tanıtım filmlerinin hedeflenen sinemalarda film gösterimi veya film aralarında sinema seyircisine gösterilmesidir. Marka bilinci oluşturmanın önemli bir aracı olan sinema reklamları, insanlara keyifli olduğu anlarında gösterilerek etkisi artırılır. Popüler bir reklam yöntemi olarak sinema reklamları, hedef kitleye daha kolay ulaşılmasına imkan tanır. Sinema seyircisiyle uzun vadeli bir iletişim kuran bu reklamlar, diğer reklam alanlarına göre daha prestijlidir.

Seyircinin sinema reklamlarını izlememe şansı yoktur. Bu nedenle seyircinin etkilenme oranı yüksektir. Televizyon reklamlarına oranla 8 kat daha etkilidir. Perde reklamları olarak da bilinen bu tür reklamlar kısa, etkili ve eğlendirici bir senaryo ile hazırlandığı için akılda kalma oranı fazladır.

Planet Media, uzman bir ekip ile sinema reklamı hizmeti vererek ürün veya firmanızı sinema seyircisine ulaştırıyor. Sinema reklamlarının prodüksiyon aşamasından film öncesi perde reklam ile sinema içi koltuk giydirme, gişe önü ve fuaye içi uygulamalara kadar sinema reklamları konusunda her türlü çalışmayı yapıyoruz. Sinema reklamları hizmetimiz ve reklam paketlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Sinema Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Sinema reklamları, salonun büyüsü ve ambiyansını kullanarak seyirci üzerinde etkili olur. Görsel ve işitsel etkisi yüksek, eğlenceli reklam filmleri ile seyirci üzerindeki etki artırılabilir. Sinema reklamlarının avantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • - Kaliteli görsel ve işitsel bir ortam olduğu için etkisi büyüktür.
  • - Sinemalarda birinci sınıf ses sistemi bulunur. Bu nedenle verilmek istenen mesaj daha doğru bir şekilde iletilebilir.
  • - Müşteri sadakati oluşturarak hedef kitlede marka bağımlılığı oluşturur.
  • - Televizyon reklamlarına oranla hem daha etkili hem daha ekonomiktir.
  • - Genç demografik özelliklerdeki hedef kitle için ideal bir reklam türüdür.
  • - Uzun vadeli yatırımlarda uygun maliyetlidir.
  • - Reklamlar kapalı ortamda hedef kitleye ulaştırılacağı için herhangi bir çaba olmadan reklamlar izlenir.

Sinema Reklam Türleri Nelerdir?

Sinemalarda pazarlama çalışmaları üç model ile hedef kitleye ulaştırılır. Bunlar;

Perde Reklamı

Sinema salonlarında film gösterimi öncesi veya film aralarında yayınlanan reklamlardır. Dev perde ve güçlü ses sistemi nedeniyle hedef kitlede etkili bir bağ kurulmasını sağlayarak müşteri sadakati ve bağımlılığı oluşturur.

Biletle Flyer-Broşür Dağıtımı

Sinemadan bilet alacak kişilere ürün veya firmanın tanıtıldığı flyer veya broşür verilmesidir. Biletler, ürün veya markanızın kaplı olduğu bir coverda biletler verilir.

Fuaye İçi Reklam Alanları

Sinema fuaye alanında konumlandırılmış, görünürlüğü yüksek reklam alanlarıdır. Sabit bir reklam alanı olan bu tür de mesajın etkili bir şekilde verildiği görsel bulunur.

Avrupa Sinema Reklam Fiyatları

Avrupa genelinde sinema reklam fiyatlarına ilişkin kesin bir liste mevcut değildir. Fiyatlar ülkelere, şehirlere, sinema salonlarına ve hatta belirli dönemlere göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak, reklam süresi, reklamın yayınlandığı salonun kapasitesi, reklamın formatı ve reklamın yayınlanacağı dönem gibi unsurlar fiyatları etkiler. Detaylı bilgi ve teklifler için, bölgesel yerel sinema reklam şirketleri ve sinema salonları ile iletişime geçmeniz önerilir.

Hemen Teklif Al