Tanıtım Filmleri

Tanıtım Filmleri

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi, bir ürün, hizmet, kişi veya kurum hakkında hedef kitleyi bilgilendirmek, bilinirliği artırmak amacıyla oluşturulan video içeriklerine denir. Amaç, firma veya markanın geçmişini, hedeflerini, sektördeki yerini ürün veya hizmetin kalitesini hedef kitleye duyurmaktır.

Tanıtım yapılırken birçok materyal ve strateji oluşturulabilir. Ancak en etkili tanıtım yolu videodur. Çünkü sosyal medyada en fazla etkileşim alan içerikler video içerikleridir. İnternet trafiğinin %80’inden fazlasını video içerikler oluşturur.

Tanıtım filmleri bir prodüksiyon ekibi tarafından gerçek çekimlerle hazırlanabileceği gibi, grafik tasarımlar veya grafik tasarımlarla gerçek çekimlerin bir arada kullanılmasıyla da oluşturulabilmektedir.

Tanıtım Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Tanıtım filmleri, içerik ve hazırlanış yöntemi bakımından çeşitlere ayrılır. Günümüzde en çok kullanılan tanıtım filmleri ise şunlardır:

Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal tanıtım filmi kendinizi veya işinizi en kolay ve ilgi çekici olarak anlatmanın yollarından biridir. Şirket yapısını ve gücünü en etkileyici şekilde anlatabileceğiniz bu çekimler daha kurumsal bir üsluba sahiptir. Çekimlerde kurumsal renkler kullanılarak filmin marka ile bütünleşmesi sağlanır.

Ürün Tanıtım Filmi

Satışa sunulan ürünün tanıtımını hedef kitleye yapmak için yapılan videolardır. Gerçek görüntüler veya motion tasarımların kullanılabildiği bu tür filmler ile hedef kitlede alış-veriş hissi tetiklenmek istenilir.

Firma Tanıtım Filmi

Firmaları tanıtmak için hazırlanan video içeriklerdir. Amaç, firmanın geçmişini, hedeflerini, sektördeki yerini, ürün veya hizmetlerinin kalitesini hedef kitleye duyurmaktır. Amaç firmanın bilinirliğini artırmaktır.

İnfografik Tanıtım Filmi

İnfografik tasarımların hareketlendirilmesiyle ortaya çıkan tanıtım filmlerine denir. Bu filmler ile firmanın sosyal medyada etkili bir şekilde tanıtılması amaçlanır. Film içeriğinde verilen sayısal veriler ölçülebilir ve karşılaştırılabilir olduğu için hedef kitlede güven oluşturur. Böylece firmanın sosyal medya mecralarında (Facebook, Twitter, Instagram vb.) sağlam bir imajının olması sağlanır.

İnfografik tanıtım filmleri, teknolojinin üst düzeyde kullanıldığı, dijital gelişmelerin yoğun yaşandığı günümüzde markaların iletişim çalışmalarında hayati önem taşır.

Web Sitesi Tanıtım Filmi

Yeni açılan veya hali hazırda yayım yapan web sitelerinin tanıtımını yaparak daha fazla kitlelere ulaşmasını amaçlayan tanıtım filmleridir. Amaç web sitesinin tıklanma sayısını artırarak dönüşüm oranı yüksek ziyaretçi trafiği çekebilmektir.

Animasyonlardan oluşan tanıtım filmlerinde web sitesinin özellikleri ve kullanımı anlatılır. Filmde;

 • - Web sitesinin kuruluş amacı
 • - Hizmetlerinin neler olduğu
 • - Farkları
 • - Sayfanızdaki özel durumları gibi konularda animasyonlar hazırlanabilmektedir.

Web Sitesi Tanıtım Filmi Fiyatları

Web sitesi tanıtım filmi fiyatları animasyon türü başta olmak üzere;

 • - Videonun kaç saniye olacağına
 • - Kaç farklı sahneden oluştuğuna
 • - Seslendirme seçeneklerine
 • - Animasyon dil seçeneğine
 • - Filmde özel illüstratör karakter ve arka plan çizimleri kullanılıp kullanılmamasına bağlı olarak değişmektedir.

Etkinlik Tanıtım Filmi

Etkinlik tanıtım filmi; konser, seminer, fuar, sempozyum, parti gibi organizasyonların hedef kitleye tanıtılması amacıyla yapılan tanıtım filmleridir. Bu filmler, bilgi verici bir senaryo ve açıklayıcı görsellerle oluşturulur. Gerçek görüntüler veya görsel ve dinamik grafiklerle hazırlanabilen bu filmlerle, hedef kitlenin bu organizasyonlara ilgi göstermeleri amaçlanır.

Tanıtım Filmleri Firmaya Nasıl Avantajlar Sağlar?

Tanıtım filmlerinin firma için büyük avantajı vardır. Temelde ürün ve hizmetleri daha bilinir hale getiren tanıtım filmleri, marka güvenirliğini de sağlar. Tanıtım filmlerinin diğer avantajları ise;

 • - Popüler sosyal medya uygulamalarına göre ayarlanabilir. Mesela 1 dakikaya indirilip Instagram’da kullanılabilir.
 • - İnternet vasıtasıyla dünyanın dört bir yanına hızlı bir şekilde yayılabilir
 • - Kaliteli bir tanıtım filmi marka bilinirliğini artırıp, prestiji olumlu katkı sunar
 • - Film ile daha çok kişiye ulaşılır
 • - Kısa ve orta vadede marka bilinirliğini artıran tanıtım filmleri uzun vadede müşteri artırarak daha çok kar elde edilmesini sağlar
 • - Hizmet ve ürünlerin etkili tanıtımını sağlayarak daha fazla dikkat çekmesini sağlar
 • - İnsanların sık sık karşısına çıkarak akılda kalıcılık sağlanır

Planet Media olarak firma, kurumsal, ürün, web sitesi ve etkinlik tanıtım filmlerinizi profesyonel ekibimiz ile birlikte özgün içerikler ve profesyonel ekipmanlar ile yaparak reklam ve tanıtım çalışmalarınıza ön ayak oluyoruz. Profesyonel tanıtım filmlerimiz ile marka veya ürününüzün bilinirlik ve marka güvenirliğinizi sağlıyor, kısa ve uzun vadede müşteri sadakati oluşturarak satışlarınızı artırıyoruz.

Hemen Teklif Al